+90 412 503 0 555       +90 412 503 0 444       +90 552 222 0 321

Yangin Algılama Sistemleri

            Adresli yangın algılama ve alarm sistemleri, konvansiyonel yangın algılama ve alarm sistemleri diye iki önemli algılama şekli ile yangın alarım sislemleri çok ciddi bir öneme sahiptir. enBAMA Mühendislik, sizlere yangın algılama konularında kusursuz bir mühendislik hizmeti sunmaktadır. Bunun için her türlü ihtiyacı karşılayacak ürün bağlatıları kurmakta ve EN AZ ürün markaları kadar sorumluluk almaktadır. Geleceğe emin adımlarla profesiyonellikten ödün vermeden ilerliyoruz. Yüksek nitelikli projeler ve kaliteli çözümler sunuyoruz.

YANGIN ALGILAMA, Birçok mekan için Özel durumlar içerir.

            Tüneller için liner ısı algılayıcı kablolar kullanarak özel çözümler geliştirilmektedir. Çok hassas ölçüm aralıkları ile profesyonel ve kusursuz bir algılama yapar. Bunlar yangın algılama alarmı için özellikle üretilmiş ürünlerdir.

            Tünellerin Jet Fanlarını kotrol altına alarak, tünel içindeki CO (Karbonmonoksit) gazının belli sınırlar içinde kalmasını sağlaması da ayırca önemlidir.

            Günümüzde binalar gittikçe daha da büyük, komplike ve karmaşık yapılar kazanıyor. Bunları bir otomasyon ile kontrol altına almak zaruriyet kazanmış durumdadır. Zira insan duyularıları ve hızıyla sorunun tespiti çok çok zordur.

            Binalardaki asansör, elektrik sistemi vs. bütün sistemler yangın algılam sistemine yüklenen senaryolar ile bina tam anlamı ile akıllı bir yapı kazanmaktadır.

            Organize Sanayi Bölgelerinde veya dışarıda kurulmuş fabrikalarda yangın algılama aynı zamanda ihtiyaca göre gaz çeşitlerinin algılanması ile daha özel durumlar kazanmaktadır. Patlayıcılar için de özel ürünler kullanılmaktadır.

            Fabrikalar çok özel alanlardır. İşe yoğunlaşan çalışanların zamanında uyarılması çok önemlidir.Sistem, mal ve can güvenliği için kusursuz olmak zorunda.

 • EATON
  Adresli ve Konvansiyonel Yangın Algılama

   

  CF1100/CF1200 1 Loop ve 2 Loop Yangın Alarm Panelleri 1 ve 2 loop seçenekleri 120mm x 90mm gelişmiş dokunmatik ekran Basit kullanıcı arayüzü Kompakt 16 adet yangın zonu LED'i Her loop hattına 200 adede kadar adreslenebilir cihaz bağlanabilir 127 adet panel network edilebilir Diğer tüm COOPER yangın alarm cihazlarıyla %100 uyumlu, çünkü o bir cooper aile ferdi...  

  CF3000 serisi, 4 LOOP 800 adres kapasiteli bir paneldir. Akıllı programlama ile EN54 parçaları 2 ve 4'e sertifikalı, yüksek özelliklere sahiptir. Akıllı adresli yangın kontrol paneli kapsamlı bir kullanıcı arayüzü ve mantıksal menü yapısını içinde barındırmaktadır. 2-127 arası panelleri bir ağ lokasyonunda çalıştırabilmektedir. Proje içerisnde bulunan sistemlerin çeşitli lokasyonlarda olması, Cf3000 yangın alarm paneli sayesinde esnek hale gelir ve sistem içerinde bulunan diğer saha elemanları ve panellerin birbiri içerisinde haberleşmesini sağlayarak büyük ölcekli uygulamalara imkan sağlar.

  _________________________________________________________

  Destek Dokümanlarına Ulaşın...

 • UTC
  Adresli ve Konvansiyonel Yangın Algılama

  İNGİLTERE – KILSEN’den Akıllı Adreslenebilir Can Güvenliği Sistemleri

  UTC FİRE & SECURITY, Kilsen ile güvenli ortamlar yaratıyor. Kilsen yeni seri yangın algılama panelleri, benzersiz tasarımı sayesinde küçük ve orta ölçekli tüm işletmelerin her türlü ihtiyaçlarına çözüm sağlıyor. CE, LPCB, CPD ve VdS sertifikasyonları, sunduğu USB ve Ethernet çıkışlarının sağladığı teknik avantajlar ile UTC Fire & Security, Kilsen kullanıcılarına güvenli ortamlar yaratmaya devam ediyor. Ayrıca KILSEN’in Karbonmonoksit (CO) Algılama Sistemi, Türkiye pazarında proje bazlı işlerde en çok kullanılan, stabil ve hassasiyet değeri ayarlanabilen mimariye sahiptir.  

   

  __________________________________________________________

  Destek Dokümanlarına Ulaşın...
 • CODESEC
  Adresli ve Konvansiyonel Yangın Algılama
   

  CODESEC Yangın Alarm Sistemleri

  AA504 Elektronik Adresli Akıllı Yangın Alarm Paneli

  1-4 Çevrim, 250-1000 Adres Kapasitesi, 1 adet AA45R Bağlanabilir, Metal Kasa, 128×64 Grafik LCD Ekran.

  LE505 Çevrim Genişletme Ünitesi ile 16 Çevrime Genişletilebilir, 16 Bölge Ledi, 250 Bölge, Programlanabilir Bölgeler

  2x12V/7Ah Batarya, Alarm, Hata Röle Çıkışları, Süpervize Siren Çıkışı, 3 Adet Açık Kollektör Programlanabilir Çıkış, Olay Hafızası.

  Türkçe ve İngilizce Dil Seçeneği, RS485 Interface, Gerçek Zamanlı Saat, RT121 Network Kartı ile Paneller Arası Network Yapılabilir.

  EN54-2/4 Sertifikasına sahip, Sertifika No: 0370-CPR-2314.

  Boyutlar: 34,5x36x10,5cm, Ağırlık: 5370gr

  __________________________________________________________

  Destek Dokümanlarına Ulaşın...
Firma Ticari Bilgileri
Bizimle İletişim Kurun
enBAMA Mühendislik LTD.ŞTİ.
FIRAT Mh. 553 Sk. Tanlar Sehri Teras
B Blok No:48 KAYAPINAR/DIYARBAKIR
  (+90) 412 503 0 555
  (+90) 412 503 0 444
  (+90) 552 222 0 321
  info@enbama.com

Abone Olun

Gelişmelerden haberdar edelim...

Kabul edilen ödeme şekilleri